Úvodní stránka > Aktuality > Další úspěch našich běžců...

Další úspěch našich běžců...

Jak jsme již v předchozím článku předesílali, dne 20.6.2015 se v Olomouci konal další ročník Mattoni 1/2 Maratonu. 2015 Mattoni Olomouc Half MarathonV tomto závodě náš ženijní prapor reprezentovali rotmistr Zdeněk SUROVEC a rotmistr Radim PERKNOVSKÝ. A reprezentace to byla vskutku obdivuhodná. Vždyť naši závodníci, kteří startovali pod hlavičkou 153. ženijního praporu, skončili v kategorii "two run" (dvoučlenné štafety) na prvním místě !!!

Olomoucký 1/2 maraton patří v sérii Run Czech k nejprestižnějším závodům v ČR a řadí se také mezi nejlépe hodnocené závody v evropském měřítku. Závodu se zůčastnilo 5500 závodníků a 175 štafet.

V tomto závodě také startovali další příslušníci našeho praporu, kteří si oproti loňskému ročníku své časy vylepšili, nebo minimálně potvrdili. Za zmínku také stojí výkon, kterého dosáhl poručík Michal KOPULETÝ, který ve svém prvním startu v 1/2 maratonu v životě dosáhl času 1:38 hod., což není vůbec špatný výsledek. Mezi další účastníky závodu se z našeho praporu zařadili : podplukovník Martin ŠTENCL, rotmistr Vladimír VACEK, četař Jan SMOLKO a četař Zdeněk STODOLA.

Všem výše uvedeným ke skvělým výsledkům a k reprezentaci našeho praporu blahopřejeme a přejeme hodně štěstí do dalších závodů.

Text: praporčík Jan ŠMERDA, vrchní praporčík 153. ženijního praporu

Nahoru