Úvodní stránka > Aktuality > Den otevřených dveří a Dětský den u ženijního praporu.

Den otevřených dveří a Dětský den u ženijního praporu.

V pátek 3. června 2016 úderem osmé hodiny ranní se opět po roce otevřely veřejnosti brány 153. ženijního praporu. Konal se zde již tradiční Den otevřených dveří a Dětský den. Zájem návštěvníků předčil veškerá očekávání a branami nakonec prošlo celkem 720 dětí s doprovodem.

Stejně jako v předcházejících letech si návštěvníci mohli po celý den prohlížet speciální vojenskou techniku a materiál. Děti si osahaly zbraně a vyzkoušely, jak fungují radiostanice a minohledačka. Největšími atrakcemi byly již tradičně jízdy ve vojenských vozidlech a dynamické ukázky, ve kterých naši vojáci předvedli různé techniky bojového umění MUSADO a ukázku zneškodnění nepřítele po přepadení jednotky.

Pro nejmenší samozřejmě nechyběl populární skákací hrad a dovednostní soutěže, např. hod gumovým granátem na plechovou figurínu.

Po rozplynutí mlhy, která bránila letovému provozu, se děti v závěru Dne otevřených dveří nakonec dočkaly i slibovaného příletu bojového vrtulníku Mi-24 z letecké základny Náměšť nad Oslavou.

Pro malé návštěvníky byly připraveny sladkosti a nanuky, které v teplém počasí přišly vhod a nemalý zájem byl také o „pravý vojenský guláš“.

Vysoký zájem návštěvníků nás velmi potěšil a již nyní se těšíme na další ročník Dne otevřených dveří, na který jste srdečně zváni.

 

Text a foto : praporčice Bronislava SMETKOVÁ

Nahoru