Home page > Aktuality > Druhý týden OTM

Druhý týden OTM

Minulý týden nabrané zkušenosti s cvičnou municí byly zúročeny. V pondělí probíhalo ostrého trhání a minování. „Ženisté 153. žpr měli za úkol zřídit minová pole pomocí rojnice, poté nastoupili ženisté 7. mb, kteří miny dohledávali pomocí minového bodce a následně miny z celého minového pole vyjmuli.“ Popsal činnost poručík David Voráč. „Před zahájením každého ostrého výcviku je nezbytná ukázka výbuchu protitankové miny.“ Dodal.

V úterý ženisté 153. žpr zřizovali minové pole tentokrát pomocí minového provazce a následně průchod minovým polem. „Vojáci museli průchod prozkoumat, nalézt miny, vyzvednout a poté průchod vytyčit pomocí značek.“ Upřesnil činnost svých vojáků poručík David Voráč. Průchody zřizovaly dvě družstva. Každý o šířce 6 metrů. Činnost byla zaměřena na možný dotyk s nepřítele, což znamená pracovat v naprosté tichosti. „Při této činnosti je využívána minohledačka s minovým bodcem. Je třeba prozkoumat každý centimetr průchodu.“ Dodal poručík Voráč.

Poslední dva dny se role vyměnily, ženisté 153.žpr si upevnili znalosti a dovednosti v ostrém trhání dřevěných prvků a zeminy a ženisté 7. mb se pro změnu zaměřili na ničení min.

ukládání minypřebírání minyminové poletrhánípříprava na trháníoznačení minového poleminové pole

Nahoru