Úvodní stránka > Aktuality > I Šebrle a Změlík by měli radost...

I Šebrle a Změlík by měli radost...

V úterý 1. prosince 2015 se uskutečnil 1. Sportovní den velitele ženijní roty konaný při příležitosti 2. výročí vzniku ženijní roty.

Diplom vítěznému družstvuRobert Změlík a Roman Šebrle, olympijští vítězové v desetiboji, královské atletické disciplíně, se rozhodli připravit pro žáky základních škol atraktivní pohybový program s názvem Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů - OVOV. Kladou si za cíl přispět ke zvýšení osobní aktivity co největšího počtu dívek a chlapců a dát současné generaci školáků příležitosti zkusit sportovní začátky podobnou formou, jaká se osvědčila jim. Tak proč to nevyzkoušet i u nás.

Soutěžní klání se přesunulo do prostor sportovního centra v Žižkových kasárnách, kde se soutěžilo v disciplínách zdolání překážkové dráhy, přeskoku přes švihadlo po dobu 2 minut, v , driblingu s basketbalovým míčem po dobu 2 minut, přetahu lanem, v hodu medicinbalem, trojskoku z místa a vybíjené. Sportovního dne se účastnilo celkem 6 družstev mužů a jedno družstvo žen. Na bezchybný a spravedlivý průběh disciplín dohlíželi rozhodčí npor. Bc. Petr Motlíček, por. Mgr. Jan Migdau, rtm. Jan Příkazský DiS. a rtn. Slávek Matuška.

Přeskok přes švihadlo po dobu 2 minutLeh-sed po dobu 2 minutPřetah lanemVyhlášení výsledků

Ukončení sportovního dne provedl kpt. Ing. Ján Schneider, velitel ženijní roty, předáním cen vítězným družstvům. Nejúspěšnějším družstvem celého klání bylo družstvo ženijní průzkumné čety ve složení rtm. Pavel Daniel, čet. Václav Stejskal, des. Bc. Matěj Čeřovský, des. Jan Šůna, des. Mgr. Jakub Fousek a des. Jiří Bartušek. Na druhém místě se umístilo družstvo velitelské roty ve složení des. Marián Jačo, des. Jakub Husák, des. Tomáš Stráněl, des. Tomáš Bršlica, des. Martin Zatloukal a posledním družstvem, které se dostalo na bednu, bylo družstvo 1. ženijní čety ve složení rtm. Radek Chvála, rtn. Vladimír Veselý, svob. Jiří Vrba, svob. Miloš Milota, svob. Štěpán Dluhoš a svob. Marián Hudec.

Text a foto: kapitán Ing. Ján SCHNEIDER, velitel ženijní roty

Nahoru