Úvodní stránka > Aktuality > Letní dny dětem Potštát 2017

Letní dny dětem Potštát 2017

Ve čtvrtek 20. července 2017 navštívil naše kasárna dětský tábor, organizován za přispění Ministerstva Obrany, LDD (Letní dny dětem) Potštát.

Téma pro celotáborovou hru bylo ve znamení STAR WARS. Celá návštěva našich kasáren se tedy nesla v duchu výcvikového tábora jednotek zachránců, kteří se připravovali na boj s mimozemskou civilizací.

Výcvik absolvovali dobrovolníci ve věku 6 – 15 let. Jejich úkolem bylo rozšifrovat zprávy a za pomoci radiostanice je předat dalším zachráncům. V rámci prověření fyzické zdatnosti překonávali překážkovou dráhu, po vyhlášení poplachu měli za úkol přemístili vybavení stanu do předem připravených prostor a na závěr procvičili hod granátem a útok chemických zbraní.

Vyvrcholením celého dne, byla morální výzva pro velitele (vedoucí a instruktory) jednotky zachránců, kdy všichni velitelé, za mohutného povzbuzování všech příslušníků jednotek zachránců, zdolali nebezpečný prostor ve výšce 10 m jen za pomocí lana. Po pokoření tohoto záludného úkolu se jednotky opět vrátily do své galaktické posádky Potštát s přesvědčením, že jsou na boj s mimozemskou civilizací připraveni.

rozšifrování zprávútok chemických zbraníútok chemických zbraní

Hod granátemvyhllášení poplachuúkol pro velitele

 Text a foto: prap. Bronislava Smetková, mjr. Tomáš Kroutil

Nahoru