Úvodní stránka > Aktuality > Odborně-taktické cvičení žstavr.

Odborně-taktické cvičení žstavr.

Jednotky ženijní stavební roty se ve dnech 7. - 10. listopadu 2016 účastnily výcviku ve VÚj Libavá. Tématem výcviku bylo komplexní poskytování ženijní podpory ve vojenských operacích. Výcvik byl prováděn nepřetržitě ve dne i v noci a obsahoval prvky vševojskové i ženijní odborné tématiky. Výcvik byl prováděn pod taktickým námětem, kde existovalo nebezpečí napadení ze strany imitovaných povstaleckých skupin.

Mezi prověřované úkoly patřily noční přesuny se zátěží, orientace v terénu, pohyb na bojišti, zřizování výbušných a nevýbušných zátarasů, ženijní průzkum a v neposlední řadě provádění zemních prací pomocí těžké ženijní techniky v rámci taktické činnosti. Vojáci tak byli prověřeni z plnění různorodých bojových i nebojových úkolů. Snahou řídícího výcviku však bylo především přiblížit cvičení co možná nejvíce reálné situaci.

Příslušníci ženijní stavební roty ukázali, že jsou schopni plnit všechny úkoly i za velmi nepříznivých klimatických podmínek a potvrdili tak vysokou úroveň vycvičenosti.

 

Text a foto: nadrotmistr Vladimír VACEK

Nahoru