Úvodní stránka > Aktuality > Putovní pohár armádní běžecké ligy obhájen

Putovní pohár armádní běžecké ligy obhájen

Poslední říjnové dopoledne odstartovalo deváté, závěrečné kolo sedmého ročníku armádní běžecké ligy, jehož dějištěm se již tradičně stala trať lesního komplexu Přední Kopanina v Praze. V podvečer téhož dne proběhlo v Domě Armády slavnostní vyhlášení celkových výsledků.

Na atraktivnosti získala běžecká liga v loňském ročníku, v němž byla poprvé kromě soutěže jednotlivců vyhlášena i soutěž týmů (útvarů). Historicky prvním vítězným družstvem a držitelem putovního poháru se v roce 2016 stali naši běžci ze 153.  ženijního praporu. Říká se, že náročné je vítězství získat, mnohem náročnější je však jej obhájit. O to cennější je skutečnost, že vítězství se obhájit podařilo a zástupce velitele 153. žpr. mjr. Ing. Tomáš Kroutil převzal z rukou ředitele sekce rozvoje a plánování schopností MO brigádního generála Ing. Jaromíra Alana, MSc. putovní pohár na další rok zpět do držení.

Nejvíce se o tento úspěch zasloužili ostřílený běžec a loňský vítěz své kategorie rotmistr Radim Perknovský a nováček soutěže desátník Pavel Skalický, kteří v celkovém pořadí jednotlivců získali ve svých věkových kategoriích shodně druhá místa. V obou případech se jedná o velmi kvalitní výsledky ve velmi kvalitní a neustále rostoucí konkurenci, což ve svém vystoupení potvrdil i vedoucí oddělení záchranné a výsadkové služby a tělesné výchovy, plukovník Ing. Miroslav Jebavý.

Na celkovém vítězství mají zásluhu nejen tito nejlepší běžci, ale všichni, kteří se jednotlivých kol běžecké ligy zúčastnili. Zvláštní uznání patří bezpochyby poručíku Janu Migdauovi, který se nejen účastnil běhů jako aktivní závodník, ale navíc vždy se postaral o dokonalé zabezpečení a potřeby všech ostatních běžců. Za zmínku stojí také houževnatost a nadšení pro běh četaře Zdeňka Stodoly, který se navzdory svém věku jako jediný dokázal zúčastnit všech devíti kol běžecké ligy. V neposlední řadě je třeba poděkovat také velitelům jednotek, kteří umožnili svým podřízeným účast na jednotlivých závodních kláních a veliteli praporu, na jehož podporu se mohli všichni reprezentanti 153. žpr. vždy plně spolehnout.                                                                                              

des. Pavel Skalickýrtm. Radim Perknovskýmjr. Tomáš Kroutil s putovním pohárem                    

         společné fotortm. Radim Perknovský a des. Pavel Skalickýpor. Jan Migdau

Text a foto: praporčice Bronislava Smetková

 

Nahoru