Úvodní stránka > Aktuality > Seber i ty odvahu a ukaž, že na to máš

Seber i ty odvahu a ukaž, že na to máš

          Extrémní dálkový pochod MILITARY DEATH MARCH je určen pro všechny ty, kteří chtějí poznat co v nich skutečně je.

          Úvodní věta pozvánky na pochod natolik inspirovala příslušníky ženijní mechanizované roty rotmistra Jana Kabáta, rotmistr Čestmíra Zítku, rotného Martina Miku, četaře Lukáše Přaslicu, desátníka Pavla Řeháka a desátníka Jana Vítovského, že se rozhodli tento pochod ve dnech 6.-7. dubna  2018 absolvovat a to s bojovým praporem, aby bylo na první pohled zřejmé, kam patří.

           Délku pochodu bylo možno volit z 30 km, 75km nebo 105 km. Ačkoliv to byla pro naše příslušníky premiéra, rozhodli se zdolat zlatou střední cestu 75 km s časovým limitem 24 hodin s nočním startem, bez udání přesné trasy.  

          Startovalo se ve 22 hodin. Všichni přihlášení si trasu volili sami, jedinou podmínkou bylo projít dvěma kontrolními body. Na trase, kterou zvolili naši příslušníci, první kilometry nikoho nepotkávali, není divu, že byli chvílemi na pochybách, zda jdou správně. Jak se ukázalo, pochyby byly zbytečné. Krize během cesty přišly dvě. První na úseku Husinec – Vimperk (57 kilometr) a druhá před posledním závěrečným stoupáním, kdy do cíle zbýval zhruba poslední kilometr.  Pochod s převýšením 1980 metrů zvládli za 17:04 hodin.

          Na otázku zda tento pochod budou ještě někdy absolvovat, odpověděli: „ Asi 8 kilometrů před cílem jsme se shodli, už nikdy více“. Úleva v cíli byla tak silná, že názor změnili a dali si za cíl, že příští rok pochod zopakují.

Rotmistr Kabát pochod zhodnotil: „Kdo nezkusí, nepochopí.“

začátek pochoduprvní zastávkaZatím vše s úsměvemKrásná přírodaDobrá nálada zatím přetrváváPočasí přáloNevzdáme to, jdeme za barvy praporuA je to za náma

Text a foto: praporčice Bronislava Smetková, četař Lukáš Přaslica

Nahoru