Úvodní stránka > Aktuality > Taktické cvičení ženijní stavební roty

Taktické cvičení ženijní stavební roty

Vrcholnou formou výcviku ženijní stavební roty v letošním roce, bylo odborně taktické cvičení, které proběhlo v termínu 2. - 4. 5. 2018 ve výcvikových prostorech Libavá.

Cílem cvičení bylo prověřit schopnost budování ochranných staveb pomocí těžké ženijní techniky (okopy pro bojová vozidla pěchoty), zřizování uzlu zátarasů k zamezení průchodnosti komunikací a terénu pro pohyb protivníka (minová pole, objekty připravené k ničení pomocí trhavin) a procvičit speciální odřad pro zabezpečení pohybu vlastních vojsk s úkolem udržovat a opravovat určené komunikace ve sjízdném stavu.

Cvičení prověřilo schopnosti jak jednotlivců, tak celé jednotky plnit úkoly podle předurčení a prověřit schopnost reakcí velitelů i vojáků na rozehrávané mimořádné situace.

Klíčovým byla snaha všech cvičících úspěšně splnit zadané úkoly.

Poučení řidičů a velitelů vozůjízda v koloněPřemisťování jednotkyStřežení prostoruPříparva rozmístění jednotkyVýstavba místa veleníVýstavba místa veleníBudování ochranných stavebBudování ochranných staveb těžkou technikouBudování ochranných stavebPráce s těžkou ženijní technikouOkop pro bojové vozidlo pěchotyZřizování uzlu zátarasůZamezení průchodnosti nepříteliOšetřování raněnéhoStřežení objetku před narušiteli 

Text a foto: praporčice Bronislava Smetková

Nahoru