Úvodní stránka > Aktuality > Ženisté na simulátorech

Ženisté na simulátorech

Příslušníci 153. ženijního praporu měli příležitost v průběhu uplynulého týdne zdokonalit a procvičit činnost praporu při plánování bojové činnosti v rámci cvičení „SMART ENGINEER 2018“.

Cvičení neprobíhalo klasicky v poli, nýbrž na simulátorech v CSTT Brno (Centrum simulačních a trenažérových technologii). Hlavním cílem cvičení bylo zdokonalit a prověřit činnost ženijního praporu při plnění úkolů podpory úkolových uskupení AČR. Prověřit schopnosti štábu v hodnocení situace, v přijímání rozhodnutí a správné reakci na informace v průběhu bojové činnosti, včetně informačního toku.

             Zaměstnání prokázalo, že tento typ cvičení je velmi přínosný. Nejenže umožňuje sladit zejména příslušníky štábu při plnění úkolů v boji, které běžně neprovádí, ale také vede k samotnému rozvoji schopností a to vše pod časovým tlakem. Cíle cvičení byly splněny a hodnoceny velmi dobře.

pracoviště skupin štábupracoviště jednotekpracoviště štáupříjem hlášeníoperátořipracoviště operátorůpracoviště velitele jednotkyoperátoři

Text a foto: praporčice Bronislava Smetková

Nahoru