Home page > Aktuality > Letní akce na veřejnosti 153. žpr

Letní akce na veřejnosti 153. žpr

Konec léta 2021 se 153. žpr podílel na prezentaci AČR na veřejnosti.

Ve dnech 27. - 28. srpna uspořádali Posádkové velitelství Praha, Posádkové velitelství Olomouc a město Olomouc Festival vojenských hudeb. Příslušníci 153. ženijního praporu Olomouc zajistili pořadatelskou činnost.

Ve dnech 3. a 4. září 2021 se příslušníci ženijní speciální roty 153. ženijního praporu účastnili akce pro děti v areálu Dopravního hřiště Riviéra Brno Festival vědy Brno 2021. Spolu s nejlepšími vědeckými institucemi, science centry a složkami IZS z Jihomoravského kraje na jednom místě předvedli, jak zábavnou a důležitou dělají práci.
 
S organizací republikového finále Sazka Olympijského víceboje první zářijový víkend v Brně pomohli i příslušníci 1. roty bojové ženijní podpory a velitelské roty 153. ženijního praporu.
 
V sobotu 4. září 2021 příslušníci ženijní speciální roty 153. ženijního praporu obohatili ukázkou vojenské techniky program Setkání ministrantů olomoucké arcidiecéze v obci Cholina u Litovle.
V úterý 14. září uplynulo 84 let od chvíle, kdy zemřel T. G. Masaryk. Město Olomouc uspořádala k tomuto výročí pietní akt, jehož se zúčastnili i příslušníci 153. ženijního praporu.

Fotogalerie

Nahoru